Śp. Alfonso Alvarez Marcos

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
Ks. Jan Twardowski

Z wielkim bólem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Drogiego Kolegi Alfonso Alvareza Marcosa – nauczyciela języka hiszpańskiego i wychowawcy wielu pokoleń młodzieży.

Żegnamy przede wszystkim wspaniałego pedagoga, który od początku swojej przygody ze szkołą zaskarbił sobie miłość
i szacunek młodzieży. Alfonso był nauczycielem kochającym swoją pracę, otwartym na dialog i potrzeby młodych ludzi. Uwielbiał przebywać ze swoimi uczniami, rozmawiać z nimi, dyskutować. Uśmiechał się, kiedy słyszał jak coraz lepiej i piękniej mówią po hiszpańsku. Był nauczycielem twórczym, zaangażowanym, z kolejnymi rocznikami młodzieży zdobywał laury na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych.

     Będziemy też pamiętać Alfonso jako niezwykłego człowieka, pełnego ciepła, życzliwości i sympatii wobec innych, gotowego zawsze nieść wsparcie, pomoc. Człowieka cichego, skromnego, dobrego, ostoję spokoju i cierpliwości.

     Dziś już niewielu jest takich ludzi i takich nauczycieli, dlatego tak trudno jest nam pogodzić się z tą stratą.

     Zbyt wczesne odejście Alfonso jest dla nas wszystkich trudną lekcją, byśmy nauczyli się dostrzegać innych ludzi i nie marnować ani chwili z upływającego czasu.

Koleżanki i koledzy nauczyciele
Pracownicy szkoły

Informacje dotyczące mszy żałobnej dostępne są tutaj.

Ku pamięci: