DÍA DE LA HISPANIDAD

W poniedziałek 11 października 2021 w naszej szkole obchodziliśmy el Día de la Hispanidad – Narodowe Święto Hiszpanii. Z tej okazji, uczniowie Sekcji Dwujęzycznej uczestniczyli w spotkaniu ze swoimi nauczycielami języka hiszpańskiego, panią Mariną Sánchez, panem Rubenem Astete i panem Israelem de la Fuente, którzy opowiedzieli, jak obchodzone jest to święto w ich ojczystych krajach, ale nie tylko. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę w tej dziedzinie, a spotkanie przebiegło bardzo twórczo i wesoło. Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest tutaj.

El lunes, 11 de octubre de 2021, en nuestra escuela celebramos el Día de la Hispanidad. Ese día, los estudiantes de la Sección Bilingüe participaron en una charla con sus profesores de español: Marina Sánchez, Rubén Astete e Israel de la Fuente. Los tres contaron cómo se celebra esta fiesta en sus países de origen, pero no solo eso. Además, contaron algunas anécdotas y dieron a conocer varias curiosidades sobre el tema. La reunión resultó muy creativa y divertida para todos los participantes. La galería de fotos del evento está disponible aquí.

Magdalena Reszka, klasa IIH