Z wizytą u p. por. Edmunda Starzyńskiego

21 marca grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Małgorzatą Goździecką odwiedziła p. porucznika Edmunda Starzyńskiego, żołnierza AK, pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej “Dom Kombatanta”. Nasi uczniowie poznali p. Edmunda na spotkaniach i uroczystościach organizowanych przez okręg łódzki Światowego Związku Żołnierzy AK, z którym współpracujemy od 2015r. Rok temu gościliśmy p. Edmunda w naszym liceum. Wtedy spotkał się z uczniami klas humanistycznych i opowiadał o swoich doświadczeniach jako żołnierza AK w czasie wojny oraz w okresie terroru stalinowskiego. Odwiedziny będą odbywały się cyklicznie we współpracy ze szkolnym kołem Caritas, którego opiekunem jest p. Paweł Adamczyk.