Premiery, nagrody, warsztaty…

W piątek, 1 marca uczniowie Sekcji Dwujęzycznej z Językiem Hiszpańskim uczestniczyli w warsztatach sevillanas, podczas których nauczyli się podstawowych ruchów i kroków tego andaluzyjskiego tańca ludowego. Warsztaty poprowadził pan Jesús García Bonilla z XXII LO im. José Martí w Warszawie, którego gościliśmy w listopadzie, kiedy to poprowadził wykład o historii flamenco.

Po warsztatach tanecznych uczniowie i nauczyciele Sekcji Dwujęzycznej wraz z zaproszonymi gośćmi zgromadzili się w auli szkoły, by obejrzeć przedpremierowy pokaz spektaklu Bodas de sangre w reżyserii naszych nauczycieli – pana Miquela Beltrana Campaña oraz Amelii Martínez Jiménez. Już w najbliższy wtorek grupa teatralna Sekcji Dwujęzycznej z Językiem Hiszpańskim weźmie udział w Konkursie Teatrów Szkolnych w Języku Hiszpańskim w Warszawie organizowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, gdzie zaprezentują właśnie tę sztukę.

Spektakl stanowił piękną oprawę dla uroczystości wręczenia nagród i dyplomów w dwóch konkursach zorganizowanych przez XXXII LO. Poznaliśmy laureatów konkursu Literatura w Fotografii oraz III edycji Konkursu Translatorskiego Śladami Toledańskiej Szkoły Tłumaczy. Pierwszy z nich skierowany był do uczniów hiszpańskich sekcji dwujęzycznych z całego kraju, a konkurs tłumaczeniowy – do uczniów liceów z Łodzi i regionu łódzkiego.