VI edycja akcji Sprzątamy dla Polski

To, jak ważne jest środowisko naturalne dla uczniów naszej szkoły, pokazuje ich zaangażowanie w różnego rodzaju akcje proekologiczne. 4 października wzięliśmy udział w finale VI edycji ogólnopolskiej akcji Sprzątamy dla Polski. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezesa Rady Ministrów, natomiast jego głównym organizatorem jest Fundacja Sprzątamy dla Polski. Młodzież wraz z opiekunami chętnie wyruszyła w teren. Z wielkim zaangażowaniem  posprzątała odpady porzucone w lesie i na innych terenach zielonych. Poprzez udział w akcji uczniowie pokazali, że czują się odpowiedzialni za środowisko i każdy może zrobić coś pożytecznego dla otoczenia. Akcja Sprzątamy dla Polski odpowiada zarówno na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, ale także pozwala budować świadome ekologicznie społeczeństwo. Włączając się w kolejną akcję sprzątania najbliższej okolicy uczniowie dali przykład wzorowej, proekologicznej postawy. Wielkie gratulacje i podziękowania należą się uczestnikom akcji, dzięki, którym zniknęły duże ilości porzuconych śmieci.

Wojciech Karcz