Dzień Kwiatka i Książki – święto Sekcji Dwujęzycznej

Koniec kwietnia to czas podsumowań nie tylko dla maturzystów. Jest już tradycją w naszej szkole, że z okazji Dnia Języka Hiszpańskiego oraz Dnia Książki, które przypadają na 23 kwietnia, swoją działalność w mijającym roku szkolnym podsumowuje Sekcja Dwujęzyczna z Językiem Hiszpańskim.

Tegoroczna uroczystość wręczenia dyplomów dla najlepszych uczniów sekcji odbyła się 21 kwietnia w auli szkoły. Wyróżnieni zostali: Oskar Patora z kl. 0H, Wiktoria Sygnet z kl. IH, Natalia Mentek z kl. IIH oraz Magdalena Reszka z kl. IIIH. Przy okazji tego spotkania zostały rozdane również nagrody w konkursach, które były organizowane w ostatnich miesiącach. Gościliśmy wyróżnionych w Konkursie Translatorskim i w konkursie Pocztówka z Hiszpanii. Wręczyliśmy nagrody w konkursach Przewodnik po Widzewie oraz Wiedzy o Hiszpanii. Nie zabrakło również gratulacji dla Dominiki Cieniak z klasy IIIH, która została finalistką Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

Na zakończenie uroczystości mieliśmy przyjemność obejrzeć sztukę w języku hiszpańskim “La Casa de Bernarda Alba” autorstwa Federico Garcii Lorki, przygotowaną przez szkolne Koło Teatralne. Przedstawienie wyreżyserowali Marina Medina Sánchez oraz Miquel Lluís Beltrán Campaña i zdobyło ono drugie miejsce w tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Szkolnych Teatrów w Języku Hiszpańskim i będzie reprezentować nasz kraj podczas Przeglądu Teatrów Szkolnych w Bułgarii.