Dzień patronki

Jedną z ważniejszych uroczystości XXXII LO jest Święto Patronki – Haliny Poświatowskiej. W tym roku obchodziliśmy je 20 kwietnia, a postać poetki została upamiętniona monodramem “Inaczej o miłości”, przygotowanym przez p. prof. Renatę Krochecką wraz z uczniami klasy IIH i IIIH.

W rolę Haliny Poświatowskiej wcieliła się Dominika Cieniak, która pięknie opowiadała o motywie miłości w literaturze, filmie i muzyce. Obejrzeliśmy fragmenty “Romea i Julii”, “Makbeta”, “Ziemi obiecanej”, “Błękitnego anioła” i “Love Story”. Wysłuchaliśmy przeboju “Nie będę Julią” zespołu Banda i Wanda.

Na scenie towarzyszyły Dominice Julieta del Pino Pajor oraz Aleksandra Wielgus, które zatańczyły do muzyki Anny Marii Jopek i Andiego Williamsa, a także Roksana Wojtysiak i Julian Tyfa.

Za scenografię odpowiedzialna była Weronika Luterek, a za oprawę dźwiękową i filmową – Jan Kleciński.

Dzień Patronki był również okazją do podziękowania wszystkim uczniom zaangażowanym w promocję szkoły. Zostali oni uhonorowani pochwałami, które wręczył im p. dyrektor Janusz Brzozowski wraz z p. wicedyrektor Hanną Kaźmierczak.