II miejsce w konkursie teatralnym

Z nieskrywaną radością i dumą informujemy o kolejnym sukcesie uczniów Sekcji Dwujęzycznej z Językiem Hiszpańskim. Grupa teatralna Sekcji zajęła II miejsce w XVII Szkolnym Konkursie Teatrów w Języku Hiszpańskim im. Alfonso Álvareza Marcosa organizowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Dziewczęta będą reprezentowały Polskę w Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów w Języku Hiszpańskim, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Sofii.

Sztuka, którą podbiły serca publiczności i jurorów to adaptacja znanego hiszpańskiego dramatu, Dom Bernardy Alby F. Garcii Lorki. Sztukę wyreżyserowali nasi nauczyciele – Marina Medina Sánchez oraz Miquel Beltrán Campaña. Pełen emocji dramat opowiada historię pięciu sióstr, które mieszkają pod jednym dachem z apodyktyczną matką. Jesteśmy świadkami autorytarnej postawy matki, narastających kłótni, wybuchów zazdrości, siostrzanej rywalizacji, celnych obserwacji pokojówek.

Emocje towarzyszyły nam nie tylko na scenie. Przygotowania do konkursu, wielomiesięczna praca nad tekstem, scenografią, postaciami to również swoisty hołd złożony naszemu nauczycielowi i wieloletniemu opiekunowi teatralnemu, Alfonso Álvarezowi Marcosowi. To on zaadaptował tekst Lorki na potrzeby konkursu, ale pracę nad spektaklem przerwało jego niespodziewane odejście.

Serdecznie gratulujemy naszym aktorkom i parze reżyserskiej!

La casa de Bernarda Alba, Federico García Lorca

adaptacja: Alfonso Álvarez Marcos