Wystawa roślin leczniczych 13.09.2022

W dniu 13.09.2022 r. w naszej szkole odbyła się wystawa roślin leczniczych, w której przygotowaniu uczestniczyli nauczyciele biologii naszej szkoły oraz klasa 3B. Wystawa była połączona z prelekcjami dla uczniów szkoły podstawowej oraz uczniów liceum z klas o profilu biologicznym i przyrodniczym. Uczniowie mogli poznać walory zdrowotne prezentowanych roślin, ich zastosowanie oraz związane z nimi ciekawostki. Dowiedzieli się m.in. jak rozróżnić nawłoć kanadyjską, pospolitą i późną, czym różnią się od siebie chaber bławatek i chaber łąkowy, co możemy otrzymać z czarnego bzu i z kwiatów jakiej rośliny można zrobić atrament. Jedna z uczennic z klasy 3B pokazała również swoje prywatne zbiory m.in:
maści z babki zwyczajnej
maść z żywicy sosnowej
syrop z kwiatów akacji
sok z owoców czarnego bzu
szyszki sosny w syropie
suszone kwiaty
herbaty z kwiatów
kawa z korzenia mniszka
atrament z maków
wosk pszczeli.

Mamy nadzieję, że wystawa się podobała, a wiadomości zdobyty przy jej poznawaniu przydadzą się w życiu codziennym