Warsztaty translatorskie na Wydziale Filologicznym UŁ

W ramach współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego grupa uczniów Sekcji Dwujęzycznej z Językiem Hiszpańskim wzięła udział w kolejnych w tym roku szkolnym warsztatach translatorskich. Tym razem prowadzącym warsztaty był pan Tomasz Pindel, tłumacz literatury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej. Młodzież zapoznała się ze specyfiką tłumaczenia komiksów, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Efekty ich pracy to tłumaczenia humorystycznych pasków komiksowych autorstwa argentyńskiego rysownika Quino, których bohaterką jest Mafalda, jej rodzina i przyjaciele.