Wizyta Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii (aktualizacja)

W piątek, 1 kwietnia gościliśmy w naszej szkole wiele znamienitych osobistości, które swoją obecnością uświetniły obchody święta Sekcji Dwujęzycznej z Językiem Hiszpańskim. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi, Wydziału Oświaty UMŁ, Uniwersytetu Łódzkiego. Honorowym gościem była Radca ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, Pani Obdulia Taboadela.

Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy dla najzdolniejszych uczniów Sekcji Dwujęzycznej. Uhonorowane zostały następujące osoby:

Wiktoria Sygnet (klasa wstępna 0h)

Natalia Mentek (klasa Ih)

Magdalena Reszka (klasa IIh)

Agnieszka Zapolska (klasa IIIh)

Wręczyliśmy także nagrody w dwóch konkursach, które zostały objęte honorowymi patronatami przez Ambasadę Hiszpanii, Kuratora Oświaty w Łodzi oraz Rektora Uniwersytetu Łódzkiego.

W konkursie plastycznym Pocztówka z Hiszpanii nagrody odebrali:

Katarzyna Bolimowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 za zajęcie I miejsca,

Katarzyna Kozubowicz ze Szkoły Podstawowej nr 184 za zajęcie II miejsca,

Zuzanna Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 138 za zajęcie III miejsca.

Wyróżniono również pracę Emina Polata z SP 138.

Uczniowie liceów wzięli udział w konkursie translatorskim Śladami Toledańskiej Szkoły Tłumaczy.

Przyznano następujące nagrody:

w kategorii języka hiszpańskiego

I miejsce zdobyła Antonina Barzdo z British International School of University of Łódź,

II miejsce przypadło Zuzannie Długoszewskiej z XXXII LO,

III miejsce zajęła Dominika Cieniak z XXXII LO;

w kategorii języka angielskiegoniemieckiego przyznano tylko po jednej nagrodzie, które przypadły dwóm uczennicom I LO w Łodzi:

Mirze Wojciechowskiej (j. angielski) oraz

Kindze Chudzik (j. niemiecki).

Przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi wręczyli Stypendia Prezesa Rady Ministrów dwóm uczennicom naszego liceum. Były to:

Paulina Rolerad z klasy IIIAg oraz

Dominika Cieniak z klasy IIH.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!