SPOTKANIE Z AMBASADOREM REPUBLIKI CHILE

W piątek, 21 stycznia gościliśmy w naszej szkole Ambasadora republiki Chile w Polsce, pana Julio Bravo Yubini wraz z małżonką oraz panią Konsul Generalną – Rosario Valenzuela. Uczniowie Sekcji Dwujęzycznej z Językiem Hiszpańskim uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat tego odległego kraju. Pan Ambasador zwrócił szczególną uwagę na związki łączące nasze kraje, a które sięgają jeszcze okresu sprzed odzyskania przez Polskę niepodległości. Równie ważna jest pomoc, którą Chile zaoferowało polskim obywatelom podczas II wojny światowej. Współcześnie na pierwszy plan wysuwają się natomiast kontakty handlowe.

Po spotkaniu z młodzieżą goście zwiedzili szkołę i udali się na spacer po Łodzi.