Przez ostatnich kilka miesięcy uczniowie naszej szkoły brali udział w polsko – francuskim projekcie eTwinning zatytułowanym „Walls and Calls”. Po konferencji eTwinning w Gdyni w styczniu bieżącego roku, w którym wzięły udział p. dyr. Hanna Kaźmierczak oraz p. Małgorzata Goździecka, powstały 2 grupy projektowe:
Zadania były realizowane w języku angielskim. Czym się zajmowaliśmy?
My wall – projekt swojej ściany dobrego samopoczucia tworzony za pomocą serwisu Canva – prezentacja 5 przedmiotów, które sprawią, że czujemy się dobrze. Każda ściana musiała być umieszczona na Padlet. Jeszcze podczas konferencji w Gdyni takie ściany przygotowali również opiekunowie grup, ucząc się jednocześnie korzystania z narzędzi internetowych.
Famous walls – to prezentacja najsłynniejszych murów, z którą mieli zapoznać się uczniowie, a następnie rozwiązać oraz stworzyć quizy.
Show me your walls – to wycieczka po naszym mieście, sfotografowanie muralu, opowiedzenie o nim z wykorzystaniem narzędzia Vocaroo oraz umieszczenie na Padlet.
Be like Banksy – polegało na znalezieniu informacji (z wiarygodnych źródeł) o możliwościach osiągnięcia dobrego samopoczucia, wypływającego z obcowania ze sztuką, sportem czy czytaniem, a następnie stworzenie muralu z sloganem, dotyczącym wybranego sposobu osiągnięcia dobrostanu (z użyciem narzędzia Text Effects Graffiti). Na zakończenie tej części projektu było zrobienie zdjęcia pustej ściany i umieszczenie wybranego muralu, przygotowanego przez ucznia z innej szkoły.
Zwieńczeniem projektu było Logo competition, czyli głosowanie na logo z tytułem projektu „Walls and Calls”, przygotowane przez każdą grupę uczestniczącą w tym przedsięwzięciu (narzędzia: Canva w tym AI jak DALL-E, Imegen, Sketch To Life oraz AutoDraw, Craiyon).
Uczniowie mieli możliwość podzielenia się wrażeniami z projektu oraz wyrazić swoją opinię o nim.
Przygoda z projektem „Walls and Calls” to ciekawe zadania projektowe, liczne wyzwania, kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych narzędzi internetowych, a przede wszystkim wymiana myśli i doświadczeń z młodzieżą z Francji.
Finansowanie projektu Cyfrowa Halinka ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020