Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Blisko trzystu najlepszych uczniów z województwa łódzkiego odebrało stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Gala wręczania dyplomów odbyła się w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego 29 lutego 2024 r.

Z dumą zawiadamiamy, że uczennica klasy IV D LO, Urszula Grzelczyk jest jedną z wyróżnionych osób. Dyplom wręczyła Wojewoda łódzki – Dorota Ryl i Łódzki Kurator Oświaty – Janusz Brzozowski.

Jak stwierdziła Wojewoda łódzki Dorota Ryl, która na gali reprezentowała szefa rządu, to stypendium ma być przede wszystkim zachętą do rozwijania umiejętności i pasji w nauce.

A kto może otrzymać takie stypendium? Uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Nic więc dziwnego, że Ula    je otrzymała, poprzedni rok zakończyła bowiem ze średnią 5,25!

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.