Polska Agencja Kosmiczna rozpoczęła nabór do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Klucz do kosmosu”. Nasza szkoła otrzymała 15 bezpłatnych zestawów do nauki elektroniki i inżynierii inspirowane pierwszą polską misją na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zestawy zawierają płytki PCB w kształcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz elementy do samodzielnego montażu.

Zestawy edukacyjne są częścią Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Misji IGNIS, realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polską Agencję Kosmiczną (POLSA) oraz Europejską Agencję Kosmiczną. Projekt ma inspirować młodzież do rozwijania kompetencji technicznych i inżynieryjnych – od lutowania i nauki alfabetu Morse’a po poznawanie zasad działania urządzeń elektronicznych i komunikacji satelitarnej.

18 listopadaa 2025
50%

Finansowanie projektu Cyfrowa Halinka ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Menu dostępności WCAG
Kontrast
Formatowanie tekstu
Czcionka